cs

PETER LUHA

GUITAR & LOOP MASTER

Jedinečný štýl Petrovej hry na gitaru vychádza z mixu klasických a rôznych netradičných gitarových techník /slap, tapping, perkusívna hra../ na elektrickej a akustickej gitare bez žánrového obmedzenia. Tiež hrá na basgitaru, mandolínu, zobcovú flautu, oud a husle..

- oficiálny hráč značiek FRAMUS guitars /DE/, THEBONE guitars /CH/, ELIXIR strings, K&K SOUND /US/ and KLEMA guitars /SK/
- sólo gitarové koncerty v Európe, gitarová tour v Mexiku (2016 - s mexickým gitaristom Hectorom Hellionom)
- youtube kanál s viac ako 2 miliónmi videní a 6800 odberateľmi, FB stránka s viac ako 10.000 fanúšikmi
- spolupráca so svetovo známym duom Igudesman & Joo v ich Big Nightmare Music ako špeciálny hosť na elektrickú gitaru. V roku 2015 v Konzerthaus, Viedeň /AT/
- vystúpenia na Progressive Nation at Sea 2014 (Miami - Bahamy, spolu s Mike Portnoy, Haken, Jon Anderson, Periphery, Transatlantic,Riverside..), na Prague Sounds Good fest 2015 s Dream Theater, CZ&SK tour 2014 s Felix Martin (s kapelou Persona Grata)
- debutový sólo gitarový album VIAJE DEL ALMA nominovaný na najlepší inštrumentálny album roka 2012 v celosvetovej Independent Music Awardsa tiež ocenený s Harvest prize v 6. ročníku Tais Awards 2013

- Peter Luha absolvoval vystúpenia po Európe, ako sólo gitarové koncerty alebo rôzne iné spolupráce a projekty - Španielsku, Francúzsku, Nemecku, Belgicku, Fínsku...

- Organizátor medzinárodného gitarového festivalu Guitarfest v PKO v Bratislave /2006, 2007/ a gitarových workshopov.

- V roku 1999 vyhral 1. miesto na medzinárodnej gitarovej súťaži Gitariáda 1999 v Prahe, organizovanej časopisom Muzikus.

ONE MAN LOOP SHOW - spievané covery (Beatles, Guns&Roses, Johny Cash, Sting, Led Zeppelin, L. Cohen, Elvis Presley, Eric Clapton..) v novom netradičnom prevedení. S použitím loopera, gitary, hlasu (beatbox, spev), flauty, huslí a perkusií jeden muzikant naživo vytvára celú kapelu.

SÓLO GITAROVÉ KONCERTY
(akustické alebo elektrické) - mix viacerých štýlov (klasická hudba, gypsy jazz, flamenco, rock, country..) a rozličných gitarových techník (fingerstyle, tapping, slap, tremolo..)

GITAROVÉ WORKSHOPY - špeciálne gitarové techniky, lopovanie a pod..

Repertoár sa vhodne zvolí na každý typ hudobnej produkcie, či je to sólo koncert, workshop, festivalové vystúpenie, vernisáž, súkromná oslava alebofiremná párty. Jeden muzikant nahradí celú kapelu, dokonca aj so speváckym zborom :). Ambientné skladby, virtuózna gitara, jemné balady aj energické skladby..

Igudesman & Joo v Konzerthaus, Viedeň/AT/