SLÁVKA ZÁMEČNÍKOVÁ

Slovenská sopranistka Slávka Zámečníková je v súčasnosti členkou Operného štúdia Berlínskej Staatsoper Unter den Linden pod vedením Daniela Barenboima, kde sa v sezóne 17/18 okrem iného predstavila ako 1. Dáma (Die Zauberflöte), Flora Bervoix (La Traviata), Miss Jessel (Turn of the Screw) a taktiež ako cover za svetoznámu americkú sopranistku Nadine Sierra v role Nanetty (Falstaff) pod taktovkou Daniela Barenboima. V tejto sezóne tiež debutovala v Pražskom národnom divadle a v Slovenskom národnom divadle ako Sophie (Werter). V budúcej sezóne sa na doskách Staatsoper predstaví ako Drusilla (L´incoronzione di Poppea), Ännchen/cover (Der Freischütz), Stimme des Falken (Frau ohne Schatten), Une chasseresse (Hippolyte et Arice) pod taktovkou Simona Rattla, Rosina (Betrothal in a Monastery) pod hudobným vedením Daniela Barenboima, 1. Dáma (Die Zauberflöte) a tiež Contessa Ceprano (Rigoletto). Na operných pódiách sa okrem iného doposiaľ predstavila aj ako Musetta (La Bohème), Pamina (Die Zauberflöte), Frau Fluth (Die lustigen Weiber von Windsor), Contessa (Le nozze di Figaro) a tiež Woglinde (Das Rheingold).

Mladá sopranistka je laureátkou a absolútnou víťazkou viacerých medzinárodných súťaží, ako napr. Medzinárodnej súťaže Antonína Dvořáka 2016 v Karlovych Varoch, kde rovnako ako na Medzinárodnej súťaži M.Schneidera-Trnavského 2017 a na Medzinárodnej súťaži Iuventus Canti 2015 získala 1. Cenu a ďalšie špeciálne ocenenia ako napr. Cenu NPražského národného divadla ako aj Cenu Festivalu Pražské jaro. Na Viedenskej Medzinárodnej súťaži Otta Edelmanna 2016 získala 3. Cenu, Cenu publika a Cenu Daegu Opera House v Kórei. V talianskom Portofíne sa stala finalistkou súťaže "Concorso lirico internationale di Portofino 2016" a nositeľkou špeciálneho ocenenia Evy-Marie Wieser. Taktiež sa po úzkom výbere mohla zúčastniť súťaže Queen Sonja v nórskom Osle a súťaže Klaudia Taev v Estónsku.

Počas sezóny 2017/2018 vystúpila na viacerých festivaloch a koncertoch v Európe, predovšetkým na známom nemeckom festivale "Rheingau Musik Festival" spolu so Sinfoniettou Cracovia, na Opernom festivale Galiny Višnevskej v Soči s Mozartovým Requiem, vystúpila tiež v Berlínskom Konzerthause, v Gruzínskom národnom divadle a vrámci festivalu "Pražská jar 2018" debutovala s Varšavskou filharmóniou v Mahlerovej 4. Symfónii pod taktovkou Mo. Jaceka Kaspszyka. Okrem iného sa už predstavila na koncertných pódiách v Brazílii, Austrálii, Číne, Južnej Kórei, Nórsku, Rakúsku, Francúzsku, Monaku, Taliansku či Rusku.

Slávka Zámečníková je absolventkou Konzervatória v Bratislave z triedy Mgr.art Boženy Ferancovej artD. a od roku 2014 študuje na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíne u Anny Samuil. Zúčastnila sa majstrovských kurzov u svetoznámych pedagógov ako KS Anna Tomowa-Sintow, Francisco Araiza, Patricia McCaffrey, Deborah Polaski, Thomas Quasthoff, Roman Trekel, Abby Furmansky, KS Julia Várady a Wolfram Rieger a taktiež absolvovala majstrovské kurzy Corso d´Opera v talianskom Montepulciane u pedagogičky Accademie Teatro alla Scala, Luciany D´Intino. Je tiež štipendistkou Liz Mohn Kultur- und Musikstiftung, Junge Musiker Stiftung a Deutschlandstipendium.